Manchester United – Arsenal, publikohen formacionet zyrtare

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Manchester United – Arsenal, ndeshje e vlefshme për xhiron e 14-të në Premierligë.

Unitedi do të luajë me formacionin 4-2-3-1. Cristiano Ronaldo do të jetë i vetëm në fazën e sulmit i mbështetur nga Rashford, Fernandes dhe Jadon Sancho.

Kurse, Arsenali do të luajë me formacionin 4-4-1-1. Aubameyang dhe Odegaard do të jenë në fazën ofanzive për mysafirët.

Manchester United  – Arsenal luhet nga ora 21:15.