Manchester City mposht Arsenalin dhe kualifikohet në gjysmëfinale të Carabao Cup

Manchester City ka shënuar fitore të lehtë me rezultat 1-4, ndaj Arsenalit në kuadër të çerekfinales në Carabao Cup.

Gabriel Jesus shënoi për 0-1, në minutën e 3’.

Për 1-1, shënoi Lacazette.

Pjesa e dytë i takoi në tërësi Cityt.

Mahrez dhe Foden shënuan për 1-3, në minutat 54’ dhe 59’.

Për 1-4, shënoi mbrojtësi Aymeric Laporte në minutën e 73’.