Manchester City e mposht Evertonin e Ancelottit (VIDEO)

Manchester City ka shënuar fitore me rezultat 2-1, ndaj Evertonit, ndeshje e vlefshme për xhiron e 21-të në Premierligë.

Lojtari i ndeshjes në këtë ndeshje ishte sulmuesi i Manchester Cityt, Gabriel Jesus me dy gola.

Gabriel Jesus i shënoi golat në minutat e 51’ dhe 58’.

Richarlison e ngushtoi epërsinë në minutën e 71‘.

Pas kësaj fitoreje Manchester City mbetet në vendin e tretë me 44 pikë.

Kurse Everton në vendin e 10 me 25 pikë.

PËR T’I PARË GOLAT KLIKONI KËTU.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!