Manchester City – Arsenal, befasi në formacionet zyrtare (FOTO)

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Manchester City – Arsenal, që luhet në kuadër të xhiros së 30-të në Premierligë.

Manchester City do të luaj me formacionin 4-3-3. ]

Guardiola ka befasuar duke lënë në bankën rezervë emra si Auguero, Otamendi, Bernardo Silvan e Fernandinhon.

Mahrez, Gabriel Jesus dhe Sterling do ta udhëheqin sulmin e Cityt.

Poashtu edhe trajneri spanjoll Mikel Arteta ka befasuar duke lënë në bankën rezervë Dani Ceballosin, Lacazette, Nicolas Pepen dhe David Luizin.

Kurse Mikel Arteta ka vendosur të luaj me formacionin 4-2-31.

Aubameyang do të jenë në qendër të sulmit i mbështetur nga treshja Willock, Saka dhe Nketiah.

Ndeshja do të luhet prej orës 21:15.