Malmo – Juventus, publikohen formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Malmo – Juventus që luhet në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Kjo ndeshje është e vlefshme për Grupin H.

Malmo do të luajë me formacionin 5-3-2 me një formacion mbrojtës.

Kurse, Juventusi do të luajë me formacionin 4-4-2.

Morata dhe Dybala do të jetë dyshja e sulmit për bianconerët.

Malmo – Juventus luhet nga ora 21:00.