Malisheva mposht Vëllaznimin në Gjakovë

Malisheva ka shënuar fitore të rëndësishme me rezultat 0-1, ndaj Vëllaznimit në Gjakovë, ndeshje e vlefshme për xhiron e 16-të në Grupin A të Ligës së Parë.

Golin e fitores për mysafirët e shënoi Albian Rrahmani në minutën e 44’.

Pas kësaj fitoreje Malisheva pozicionohet në vendin e parë me 32 pikë, dy më shume se Dukagjini në vendin e dytë.

Më poshtë mund t’i shihni edhe rezultatet tjera nga ndeshjet e sotme që janë luajtur në Grupin A dhe në Grupin B, në Ligën e Parë:

 

????? ?

A&N – Dukagjini 0-1

Vushtrria – Onix 1-1

Vëllaznimi – Malisheva 0-1

????? ?

Flamurtari – Ferizaj 1-0

Dardana – Ulpiana 1-1

Vllaznia – KEK-u 1-1

Kika – 2 Korriku 2-2