Lukaku shënon gol dhe i drejtohet Eriksenit: Chris, Chris, të dua

Belgjika ka kaluar në epërsi ndaj Rusisë në minutën e 10’ me sulmuesin Romelu Lukaku.

Romelu Lukaku pas golit të shënuar ka shkuar në drejtim të kamerës duke iu drejtuar Christian Eriksenit.

“Chris, Chris, të dua”, ky ishte mesazhi i Lukakus për bashkëlojtarin e tij te Interi, Christian Eriksenin.

Kujtojmë se Erikseni sot u rrëzua në tokë pa ndjenja në ndeshjen Danimarkë – Finlandë, i cili ishte në rrezik për jetë.