Luka Jovic si zëvendësues i Agubameyangit te Arsenali

Pierre- Emerick Aubameyang pritet të largohet nga Arsenali në afatin kalimtar të verës, pasi nuk ka nënshkruar kontratë të re me “topçinjtë”.

Aubamayang ka kontratë me Arsenalin deri në vitin 2021 dhe po kërkohet nga skuadra si Barcelona dhe Inter.

The Mirror shkruan se Arsenali janë duke menduar për zëvendësuesin e Aubameyangit.

Luka Jovic shihet si zëvendësues i gabonezit.

Jovic iu bashkua Realit në verën e vitit 2019 për 60 milionë euro, por ka dështuar që ta tregoj vetën në Spanjë.

Sulmuesi serb pritet t’i bashkohet verës Arsenalit.