Lojtarët e Liverpoolit kundër Superligës Europiane

Manchester City është bërë klubi i parë anglez që ka zyrtarizuar tërheqjen nga Superliga Europiane.

Futbollistët e Liverpoolit, kanë publikuar në rrjete sociale një deklaratë të përbashkët ku kanë bërë të ditur se nuk u pëlqen dhe nuk duan që të ndodh Superliga Europiane.

“Ne nuk na pëlqen dhe nuk duam të ndodh. Ky është pozicioni ynë kolektiv. Përkushtimi unë ndaj këtij klubi të futbollit dhe tifozëve ntë tij është absolut dhe i pakusht. Kurrë nuk do të ecni vetëm”, thuhet në komunikatën që së pari u shpërnda nga kapiteni Jordan Henderson, e më pas nga lojtarët tjerë të Liverpoolit.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by XS (@shaqirixherdan)