Liverpooli mposht Burnleyn dhe ngjitet në vendin e katërt

Liverpooli ka shënuar fitore me rezultat 0-3, ndaj Burnleyt në kuadër të xhiros së 37-të në Premierligë.

Roberto Firmino shënoi për 0-1 në minutën e 43’

Qendërmbrojtësi  Nathaniel Phillips e dyfishoi epërsinë në minutën e 52’.

Për 0-3, shënoi Alex Oxlade – Chamberlain në minutën e 88’.

Pas kësaj fitoreje Liverpooli ngjitet në vendin e katërt me 66 pikë.

Në xhiron e ardhshme luan si vendas ndaj Crystal Palace, vetëm fitorja i kryen punë që ta siguroj kualifikimin në Ligën e Kampionëve.