Liverpool mposht Arsenalin me penallti pas barazimit 5 me 5 (VIDEO)

Liverpool ka triumfuar ndaj Arsenalit pas penaltive me rezultat 5-4, pas barazimit në ndeshjen e rregullt 5-5, ndeshje e vlefshme  për 1/8 e finales së Carabao Cup.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 3-2, për Arsenalin.

Në pjeën e dytë Arsenali e dyfishoi epërsinë përsëri në minutën e 54’ në 4-2.

Liverpool nuk u dorëzua dhe e barazoi rezultatin në 4-4 në minutat e 58’ dhe 62’.

Ëilock shënoi për rezultatin 5-4 në minutën e 70’.

Mirëpo, Divock Origi shënoi në minutën  e 90+4’ për ta barazuar rezultatin në 5-5.

Pas penalltive Liverpool fitoi me rezultat 5-4, duke qenë të saktë nga të gjitha penalltitë.

Kurse për Arsenalin e humbi penalltinë Ceballos.

Pas kësaj fitoreje Liverpool kalon në gjysmëfinale të Carabao Cup.

PËR T’I PARË GOLAT KLIKONI KËTU.