Liverpool – Arsenal, mbyllet pjesa e parë pa gola

Është mbyllur pa gola pjesa e parë ndërmjet Liverpoolit dhe Arsenalit.

Kjo ndeshje është duke u luajtur në kuadër të 1/8 së finales në Carabao Cup.

Fituesi i kësaj ndeshje kualifikohet në rundin tjetër.

Loja ishte e barabartë në 45 minutëshin e parë, me një dominim të lehtë të vendasve.