Liverpool – Arsenal, mbyllet pjesa e parë me tre gola të shënuar (VIDEO)

Është mbyllur pjesa e parë mes Liverpoolit dhe Arsenalit me rezultatin 2-1, ndeshje që po luhet në kuadër të xhiros së tretë në Premierligë.

Të parët që kaluan në epërsi ishin mysafirët me Lacazette pas gabimit të Robertsonit në minutë ne 25’.

Vendasit u kthyen në lojë shpejtë duke e barazuar rezultatin në minutën e 28’ me Sadio Manen.

Andreë Robertson e përmirësoi gabimin duke e kaluar Liverpoolin në epërsi në minutën e 34’.

PËR T’I PARË GOLAT KLIKONI KËTU.