Lirverpool – Burnley, formacionet zyrtare, starton Shaqiri

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Liverpool – Burnley, që luhet në kuadër të xhiros së 18-të në Premierligë.

Liverpooli do të luajë me formacionin 4-3-3.

Xherdan Shaqiri do të jetë në fazën e sulmit i mbështetur nga Mane dhe Origi.

Kurse, Burnley do të luajë me formacionin 4-4-2.