Liga e Kampionëve sonte sjellë dy ndeshje interesante

Emocionet e Ligës së Kampionëve do të kthehen sonte nga ora 21:00, me dy ndeshje interesante në kuadër të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Atletico Madrid – Chelsea dhe Lazio – Bayern Munchen do të përballen sonte në kuadër të ndeshjeve të para.

Vëmendja kryesore pritet të jetë  në ndeshjen Atletico Madrid – Chelsea.

Spanjollët do të kërkojnë fitore në ndeshjen e sotme për ta vazhduar nëdërrën e tyre për fitimin e kësaj gare.

Bayerni do ta nisë mbrojtjen e titullit në fazën e eliminimit direkt ndaj Lazios.


Gjermanët konsiderohen favorit në takimin e sotëm.