Lëndohet Rafael Leao

Milani ka marrë një lajm të keq për sulmuesin portugez Rafael Leao.

Skuadra italiane ka konfirmuar se Leao është lënduar me Portugalin U21, dhe do të jetë jashtë fushave për dy jave.

Portugezi ka pësuar lëndim në muskulin e këmbës së djathtë.

Leao do t’i humb tri ndeshje nga lëndimi i tij.

21 vjeçari ka shënuar tre gola dhe tri asistime në 10 ndeshje për Milanin në të gjitha garat në këtë sezon.