Leipzig e ndal Bayernin dhe e ruan kreun e tabelës (Video)

Leipzig dhe Bayern Munich, i kanë ndarë pikët, pasi kanë barazuar me rezultat 1-1, në kuadër të xhiros së katërt në Bundesligë.

Bayerni e nisi furishëm pjesën e parë, pasi kaloi në epërsi pas tre minutave me Leëandoëskin pas një super asistimi nga Muller.

Vendasit golin e barazimit e gjetën në minutën e 45+3‘ nga penalltia, me Forsbergin.

Pas këtij barazimi Leipzig mbetet lider i Bundesligës me nëntë pikë.

Ndërsa Bayern Munich, në vendin e tretë me tetë pikë.

Për ta parë golat klikoni KËTU.