Leicesteri mposht Chelsean dhe rrëmben kreun e tabelës (VIDEO)

Leicester City ka shënuar fitore me rezultat 2-0, ndaj Chelseat në kuadër të xhiros së 18-të në Premierligë.

Ndidi shënoi për 1-0, në minutën e 6’.7

Për 2-0, shënoi mesfushori anglez James Maddison në minutën e 41’.

Pas kësaj fitoreje Leicesteri ngjitet në vendin e parë me 38 pikë, me një pikë më shumë se Unitedi që ka një ndeshje më pak.

Kurse, Chelsea zbrit në vendin e tetë me 29 pikë.