Legia – Drita, përfundon pjesa e parë (FOTO)

Ka përfunduar pjesa e parë mes Legias së Varshavës dhe Dritës, ndeshje e cila po luhet në kuadër të rrethit të tretë në Ligën e Europës.

Pawel Wszolek i kaloi vendasit në epërsi në minutën e 24’.

Polakët e dyfishuan epërsinë në minutën e 43’ me Pekhartin.