Leedsi dhe Arsenali i ndajnë pikët  (VIDEO)

Leeds United – Arsenal, kanë barazuar me rezultat 0-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e nëntë në Premierligë.

Në këtë ndeshje të dy skuadrat kërkuan golin e fitores, por nuk ia arritën qëllimit.

Arsenali luajti me një lojtar më pak prej minutës së 52-të, pasi Nicolas Pepe u ndëshkua me të kuq.

Pas këtij barazimi Arsenali mbetet në vendin e 11-të me 13 pikë.

Kurse, Leedsi në vendin e 14-të me 11 pikë.

PËR TA PARË KARTONIN E KUQ KLIKONI KËTU.