Lecce e mposht Lazion dhe i bën favor Juventusit (VIDEO)

Lecce ka shënuar një fitore të rëndësishme në luftë për mbijetesë duke e mposhtur Lazion me rezultat 2-1.

Pas kësaj fitoreje Lecce ngjitet në vendin e 17-të me 28 pikë.

Lazio pas kësaj humbje mbetet në vendin e dytë me 68 pikë,  shtatë pikë më pak me një ndeshje më shumë se Juventusi që pozicionohet në vendin e parë.

Nëse Juventusi mposht Milanin, atëherë Lazio do t’i humb gjasat për titullin e kampionit në Serie A.

PËR T’I PARË GOLAT KLIKONI KËTU.