Lazio nisë bisedimet me Barcelonën për transferimin e Rakiticit

Ivan Raktic do të largohet nga Barcelona me të përfunduar ky sezon.

Për 32 vjeçarin kanë shprehur interesim skuadra të mëdha si Atletico Madrid, dhe Inter.

Në garë për mesfushorin kroat ka hyrë edhe skuadra italiane Lazio.

Gazeta “Sport”, shkruan se Lazio ka nisë kontaktet me Barcelonën për transferimin e kroatit.

Lazio në sezonin e ardhshëm do të luaj në Ligën e Kampionëve dhe dëshiron të përforcohet që të paraqitet sa më mirë në këtë kompeticion.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!