Lazio – Bayern, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Lazio –Bayern Munchen, ndeshjen e vlefshme për 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve.

Lazio do të luajë me formacionin 3-5-2.

Correa dhe Immobile do të luajnë në fazën e sulmit.

Vedat Muriqi është në bankën rezervë te lacialët.

Bayerni do të luajë me formacionin 4-2-3-1.

Lazio – Bayern luhet nga ora 21:00.