Ky është futbollisti nga Premierliga që i flet tetë gjuhë

UEFA e ka bërë një liste për lojtarët e klubeve europiane për gjuhët që i flasin rrjedhshëm për intervista.

Nick Stoll ka publikuar listën e lojtarëve të Chelseat që është një listë mjaftë interesant.

Mateo Kovacic mund t’i flas pesë gjuhë në intervista për media të ndryshme.

Ajo që bie në sy është gjuhet që i flet Romelu Lukaku.

Sulmuesi belg i flet plotë tetë gjuhë frëngjisht, gjermanisht, anglisht, spanjisht, portugalisht, holandisht, flamandisht dhe italisht.