Kombëtarja e Kosovës në basketboll publikoi listën për ndeshjet e nëntorit

Selektori i kombëtares së Kosovës në basketboll, Christos Marmarinos, ka bërë publike listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet e muajit nëntor.

Në listën e gjerë të publikuar janë 17 basketbollistë, të cilët do të mbikëqyren nga shtabi teknik dhe drejtori i përfaqësueses, Granit Rugova dhe më pas do të shpallet një listë përfundimtare.

‘’12-shja përfundimtare do të shpallet më 20 Nëntor, kurse më 22 Nëntor do të udhëtojnë drejt Norvegjisë, ndërsa ndeshja kundër norvegjezëve do të zhvillohet më 25 Nëntor. Basketbollistët më 26 dhe 27 Nëntor do të stërviten në Prishtinë, kurse më 28 Nëntor do të përballen me Danimarkën’’ thuhet në njoftimin e Federatës së Basketbollit të Kosovës.

Lista e gjerë

 1. Divine Myles
 2. Valon Bunjaku
 3. Fatlind Shoshaj
 4. Arti Hajdari
 5. Dardan Berisha
 6. Mikaile Tmusic
 7. Denis Zenelaj
 8. Erjon Kastrati
 9. Altin Morina
 10. Meriton Ismaili
 11. Drilon Hajrizi
 12. Samir Zekiqi
 13. Muhamedali Janjeva
 14. Gëzim Morina
 15. Fisnik Rugova
 16. Urim Zenelaj
 17. Dion Sheqiri