Juventusi po e mposht Interin me golat e Ronaldos

Ka përfunduar pjesa e parë mes Interit dhe Juventusit me rezultat 1-2, ndeshje e vlefshme për gjysmëfinalen e Kupës së Italisë.

Të parët që kaluan në epërsi ishin vendasit me Lautaro Martinezin në minutën e 9’.

Cristiano Ronaldo e barazoi rezultatin në minutën e 26’ nga penalltia.

Portugezi shënoi për 1-2, në minutën e 35’ pas gabimit të Bastonit.