Napoli. Italy. 26th January 2020. Italian Serie A. Ssc Napoli vs Juventus Fc. Adrien Rabiot of Juventus FC.

Juventus – Napoli, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Juventus – Napoli, që luhet në kuadër të Superkupës së Italisë, nga ora 21:00.

Juventusi do të luajë me formacionin 4-4-2.

Cristiano Ronaldo dhe Kulusevski do të jenë në fazën e sulmit të mbështetur nga Chiesa dhe McKennie.

Kurse për Napolin në fazën e sulmit do të luajmë Petagna, Inisgne dhe Lozano.