Juventus me vështirësi fiton ndaj Genoas (VIDEO)

Juventus ka shënuar një fitore të vështirë ndaj Genoas, me rezultat 2-1, ndeshje e vlefshme për xhiron e 10-të në Serie A.

Heroi i kësaj mbrëmje ishte Cristiano Ronaldo, i cili e shënoi golin e fitores në minutë ne 90+5’, nga penalltia të cilën e fitoi vet.

Juventus kaloi në epërsi me golin e Bonuccit në minutën e 36’ me Leonardo Bonuccin.

Por, Kuame arriti që ta barazoj rezultatin në minutën e 41’.

Vlen të theksohet se Genoa dhe Juventus u ndëshkuan me karton të kuq.

Pas kësaj fitoreje Juventus pozicionohet në vendin e parë me 26 pikë.

PËR T’I PARË GOLAT KLIKONI KËTU.