Juventus fiton me përmbysje ndaj Lokomotivas (VIDEO)

Juventus ka shënuar një fitore të vështirë ndaj Lokomotiv Moscoë, me rezultat 2-1, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve.

Të parët që kaluan në epërsi ishin mysafirët me Miranchukin në mintuën e 30’.

Pjesa e parë përfundoi me epërsinë e mysafirëve prej 1-0.

Kurse pjesa e dytë në tërësi i takoi vendasve.

Heroi i Juventusit në këtë ndeshje ishte Paulo Dybala, me dy golat e tij në minutat 77’ dhe 79’.

Pas kësaj fitoreje Juventus pozicionohet në vendin e parë me shtatë pikë në Grupin H.

Për t’i parë golat klikoni KËTU.