Juventus e ‘shkel’ Cagliarin, shkëlqen Ronaldo (VIDEO)

Juventus ka shënuar një fitore të lehtë ndaj Cagilarit, me rezultat të thellë 4-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 18-të në Serie A.

Njeriu i ndeshjes ishte Cristiano Ronaldo i cili shënoi tre gola dhe dhuroi një asistim.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-0.

Pjesën e dytë Juventusi e nisi furishëm duke kaluar në epërsi me Cristiano Ronaldon në minutën e 49’.

Cristiano Ronaldo e dyfishoi epërsinë në minutën e 67’ nga penalltia.

Për rezultatin 3-0, shënoi Gonzalo Higuain në minutën e 81’ pas asistimit të Ronaldos.

Ronaldo e kompletoi hat-trickun e tij në minutën e 82’ duke shënuar për rezultatin 4-0.

Pas kësaj fitoreje Juventus pozicionohet në vendin e parë me 45 pikë, tri më shumë se Interi që ka një ndeshje më pak.

PËR T’I PARË GOLAT KLIKONI KËTU.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!