Juventus dhe Inter dëshiron transferimin e David Alabës

David Alaba pritet të largohet nga Bayern Munchen në afatin kalimtar të verës në vitin 2021.

Mbrojtësi austriak nu ka pranuar që ta rinovojë kontratën me skuadrën e Bayernit, i cili ka kontratë deri në vitin 2021.

Hasan Salihamixhiq, ka konfirmuar se Juventusi dhe Interi kanë shprehur interesim për Alabën.

“Nuk e di se si mund të takohemi me të pasi ai ka refuzuar propozimin tonë për renovimin e kontratës dhe ne duhet të mbajmë shënim këtë. Davidi mund të largohet tani, i kemi thënë agjentit të tij se ne nuk do të bëjmë ofertë tjetër”, ka thënë Salihaixhiq për Sky Sports Deutschland.

David Alaba po ashtu kërkohet ehe nga skuadra të njohura europiane si Real Madrid dhe PSG.