Juventus dhe Atletico e dëshirojnë transferimin e Fergusonit

Dy gjigantët europian, Juventus dhe Atletico Madrid, janë duke e monitoruar qendërmbrojtësin Nathan Ferguson.

Sipas gazetës së njohur britanike “The Sun”, Juve dhe Atletico kanë shfaqur interesim të madh për mbrojtsin 19 vjeçar.

Nathan Ferguson, luan për West Bromin, dhe është duke shkëlqyer me paraqitjet e tij.

Për Ferugsonin të interesuar janë edhe skuadra e Tottenhamit dhe e Crystal Palace.