Juventus – Cagliari, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Juventus – Cagliari, që luhet në kuadër të xhiros së tetë në Serie A.

Juventusi do të luajë me formacionin 4-4-2.

Buffon do të jetë në portë, kurse në sulm Ronaldo dhe Alvaro Morata.

Juventus – Cagliari, luhet nga ora 20:45.