Interi favorit për transferimin e Mertensit

Dries Mertens do te jetë futbollist i lirë pas përfundimit të këtij sezoni pasi nuk ka arritur të nënshkruaj kontratë të re me Napolin.

Për sulmuesin bleg janë në garë skuadra e Chelseat dhe Inter.

Romelu Lukaku e ka ftuar 33 vjeçarin që t’i bashkohet Interit.

Tuttosport, shkruan se skuadra Interi është duke e kryesuar garën për Mertensit.

Mertens ka refuzuar ofertat nga klubet kineze, pasi dëshironë që të fitoj tituj me klubet europiane.

Mediat napolitane në Itali kanë shkruar se Mertens ka mundësi që të nënshkruaj kontratë dy vjeçare me Napolin.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!