Interi barazon me Veronën dhe zbret në vendin e katërt (VIDEO)

Interi ka barazuar me Hellas Veronën me rezultat 2-2, ndeshje e vlefshme për xhiron e 31-të në Serie A.

Ndeshja nisi më mirë për vendasit, pasi kaluan në epërsi në minutën e 2’ me Darko Lazarovicin.

Interi u kthye në lojë duke e barazuar rezultatin me Antonio Candrevan në minutën e 49’.

Mysafirët për herë të parë në këtë ndeshje kaluan në epërsi në minutën e 55’ me autogolin e Dimarcos.

Golin  e barazimit e shënoi Miguel Veloso në minutën e 86’ pas asitimit të Amir Rrahmanit.

Pas këtij barzimi Interi zbret në vendin e katërt me 65 pikë, një pikë më pak se Atalanta që pozicionohet në vendin e tretë.

PËR T’I PARË GOLAT KLIKONI KËTU.