Inter – Monchengladbach, formacionet zyrtare

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Inter – Borussia Monchengladbach, që luhet në kuadër të grupeve në Ligën e Kampionëve.

Interi në këtë ndeshje nuk mund të llogaris në Gagliardinin, Skriniarin, Young dhe Hakimin, pasi janë të infektuar me coronavirus.

Antonio Conte ka vendosur që të luajë me formacionin 3-4-1-2.

Kurse, mysafirët do të luajnë me formacionin 4-2-3-1.

Inter – Borussia Monchengladbach do të luhet nga ora 21:00.