Inter – Juventus, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Inter – Juventus, që luhet në kuadër të xhiros së 18-të në Serie A.

Interi do të luajë me formacionin e zakonshëm 3-5-2.

Lukaku dhe Martinez do të jen në fazën e sulmit.

Kurse, Juventusi me formacionin 4-4-2.

Morata dhe Ronaldo do të jenë në fazën e sulmit.

Inter – Juventus, luhet nga ora 20:45.