MILAN, ITALY - JANUARY 17: Alvaro Morata of Juventus competes for the ball with Alessandro Bastoni (L) and Stefan De Vrij (R) of FC Internazionale during the Serie A match between FC Internazionale and Juventus at Stadio Giuseppe Meazza on January 17, 2021 in Milan, Italy. Sporting stadiums around Italy remain under strict restrictions due to the Coronavirus Pandemic as Government social distancing laws prohibit fans inside venues resulting in games being played behind closed doors. (Photo by Daniele Badolato - Juventus FC/Juventus FC via Getty Images)

Inter – Juventus, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Inter – Juventus, që luhet në kuadër të gjysmëfinales së Kupës së Italisë.

Interi do të luaje me formacionin 3-5-2.

Lukaku dhe Hakimi mungojnë për shkak të kartonëve.

Kurse, Andrea Pirlo, ka bërë shtatë ndryshime nga ndeshja e kaluar në Serie A.

Juventusi do të luajë me formacionin 4-4-2.

Ronaldo dhe Kulusevski do të jenë në fazën e sulmit.

Inter – Juventus, luhet nga ora 20:45.