Holanda po e mposht Austrinë

Ka përfunduar pjesa e parë mes Holandës dhe Austrisë, me rezultat 1-0.

Holandezët kaluan në epërsi në minutën e 11-të me Mehmpis Depayn.

Holanda e nisi furishëm ndeshjen duke tregu lojë sulmuese.

Kjo ndeshje është duke u luajtur për kualifikimet e Kampionatit Europian “Euro 2020”.