Holanda e mposht Bjellorusinë në shtëpi të vet (VIDEO)

Holanda e ka mposhtur Bjellorusinë me rezultat 2-1, në shtëpi të vet, ndeshje kjo e vlefshme për kualifikimet e “Euro 2020”.

Fitoren “tulipanëve” ia siguroi mesfushori i Liverpoolit Georginio Wijnaldum në minutat 32’ dhe 41’.

Ndërsa golin për Bjellorusinë e shënoi Dragun në minutën e 54’.

Pas kësaj fitoreje Holanda pozicionohet në vendin e parë me 15 pikë në Grupin C.

Për t’i parë golat klikoni KËTU.