Havertz shënon hat-trick në fitoren e thellë të Chelseat ndaj Barsnleyt (VIDEO)

Chelsea ka shënuar fitore të thellë ndaj Barsnleyt me rezultat 6-0, në kuadër të 1/16 së finales së Carabao Cup.

Në këtë ndeshje për Chelsean debutuan Benjamin Chilëell dhe Thiago Silva.

Tammy Abraham shënoi për 1-0, në minutën e 19’.

Blutë e Londrës e dyfishuan epërsinë në minutën e 28’ me Kai Havertzin pas asistimit të Mason Mount.

Ross Barlkey shënoi për 3-0, në minutën e 49’.

Për 4-0, Havertz shënoi në minutën e 55’.

Mesfushori ofanaziv, Kai Havertz e kompletoi hat-trickun e tij në minutën e 65’ duke shënuar për 5-0.

Për rezultatin 6-0, shënoi Olivier Giroud në minutën e 83’.

Pas kësaj fitoreje Chelsea ka kaluar në 1/8 e finales në Carabao Cup.

PËR T’I PARË GOLAT KLIKONI KËTU.