Granda – Barcelona, formacionet zyrtare (FOTO)

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Granda- Barcelona, e cila luhet në kuadër të xhiros së pestë në La Liga.

Të dy ekipet luajnë me formacionin 4-3-3.

Lionel Messi edhe në këtë ndeshje është në bankën e rezervistëve, pasi ende nuk është i gatshëm që të startoj prej fillimit.

Treshen e sulmit e përbëjnë Griezmann- Suarez dhe Perez.