Gjermani - Hungari, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Gjermani – Hungari, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në “Euro 2020”.

Gjermania do të luaje me formacionin 3-4-1-2.

Gnarby, dane dhe Havertz do të jetë treshja e sulmit për gjermanët.

Kurse, Hungaria do të luajë me formacionin 5-3-2.

Sallai dhe Szalai do të jenë në fazën e sulmit për hungarezët.

Gjermani – Hungari luhet nga ora 21:00.