FOTOGALERI nga ndeshja Kosovë – Mali i Zi

Kombëtarja e Kosovës në futboll ka shënuar fitore me rezultat 2-0 ndaj Malit të Zi, ndeshje e vlefshme për kualifikimet e “Euro 2020”.

Golat për Kosovën i shënuan Amir Rrahamani dhe Vedat Muriqi.

Pas kësaj fitoreje Kosova pozicionohet në vendin e tretë në Grupin A, me 11 pikë.

Kallxo.com ju sjellë fotogaleri nga ky takim.