Foto Historike: Messi pozon me gjashtë Topat e Artë

Tashmë edhe zyrtarisht Lionel Messi, e ka fituar për herë të gjashtë Topin e Artë.

Trofeu prestigjioz që jepet nga revista prestigjioze franceze France Football është dorëzuar te argjentinasi Lionel Messi për herë të gjashtë.

Ai e ka fituar këtë trofe në vitet 2009, 2010, 2011, 2012, 2015 dhe tani 2019.