Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Chelsea

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Atletico Madrid – Chelsea, ndeshje e vlefshme për 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve.

Atletico do të luajë me formacionin 4-4-2.

Suarez dhe Joao Felix do të luajnë në fazën e sulmit.

Kurse, Chelsea do të luajë me formacionin 4-3-3.

Ëerner, Giroud dhe Hudson – Odoi, do të jenë në fazën e sulmit.

Atletico Madrid – Chelsea luhet nga ora 21:00.