Formacionet zyrtare: Spanjë - Suedi

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Spanjë – Suedi e vlefshme për fazën e grupeve në “Euro 2020”.

Spanja do të luaj me formacionin 4-3-3.

Morata, Olmo dhe Torres e përbëjnë treshen e sulmit për spanjollët.

Kurse, Suedia do të luajë me formacionin 4-4-2.

Isak dhe Berg do të jenë në sulm për suedezët.

Spanjë – Suedi luhet nga ora 21:00.