Formacionet zyrtare: Real Madrid – Athletic Bilbao

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Real Madrid –Athletic Bilbao, ndeshje e vlefshme për gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës.

Eden Hazard, Karim Benzema dhe Asensio do të jenë në fazën e sulmit për Realin.

Kurse, për Athleticon Inaki Ëilliams i mbështetur nga Raul Garcia.

Fituesi i kësaj ndeshje do të përballet në finale me Barcelonën të dielën mbrëma.

 

 

Athletic Bilbao XI: Unai Simón; Capa, Núñez, Íñigo Martínez, Balenziaga; De Marcos, Vencedor, Dani García, Muniain; Raúl García, Williams.