Formacionet zyrtare: PSG – Marseille

Janë publikuar formacionet zyrtare për nndeshjen Paris Saint-Germain – Marseille, apo si njihet ndryshe si “Le Classique”, që do të luhet nga ora 21:00, në kuadër të xhiros së tretë në Ligue 1.

Të dy klubet do të luajnë me formacionin 4-3-3.

Neymar është kthyer nga karantinimi pas shërimit nga coronavirusi.

Icardi, Mbappe dhe Marquinhos do të mungojnë pasi janë të infektuar me COVID-19.

Më poshtë mund t’i shihni formacionet zyrtare: