Formacionet zyrtare: PSG – Leipzig

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen PSG – Leipzig, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve, në Ligën e Kampionëve.

PSG do të kërkojë fitore ndaj gjermanëve, pasi ndeshjen e parë janë mposhtur me rezultat 2-1.

PSG do të luajë me formacionin 4-3-3.

Mbappe, Neymar dhe Di Maria, do të luajnë në fazën e sulmit.

Po ashtu edhe Leipzig do të luajë me formacionin 4-3-3.

N’Kunku, Poulsen dhe Dani Olmo do të jenë në fazën e sulmit.

PSG – Leipzig, luhet nga ora 21:00.